MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Stolar 9344130
*
nr 934 4130
Stolar
4 st, Senempire
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:18:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/1 16:21:06
1
1.100 kr
12/1 17:50:49
2
Vinnande bud
12/1 18:03:38
2
justering av budtak
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Senempiren
Till ursprunget en tysk inredningsstil vid år 1820-40. Namnet uppkallat efter och två skämtfigurer Biedermann och Bummelmeijer.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar senempire stol stolar
-
3176 Barstolar
ett par, Eero Arnio för Artek, "Rocket". Höjd: 75 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:08
-
3175 Barstolar
ett par, Eero Arnio för Artek, "Rocket". Höjd: 75 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:08
-
5062 Bellmanstol
omkring 1800, Signerad NAS
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:54
-
5147 Clubfåtöljer
Chesterfield modell, klädd i brunt skinn. Bredd: 9..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:10
-
5394 Emmafåtöljer
ett par, 1890-tal
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:15
-
4169 Fåtölj
+ pall, Ekornes, skinn
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:03
*
Stolar
Läs mer om e-auktion
nr 934 4130
Stolar
4 st, Senempire
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/1 16:21:06 | 1 | 1.100 kr |
12/1 17:50:49 | 2 | Vinnande bud |
12/1 18:03:38 | 2 | justering av budtak |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Senempiren
Till ursprunget en tysk inredningsstil vid år 1820-40. Namnet uppkallat efter och två skämtfigurer Biedermann och Bummelmeijer.
Till ursprunget en tysk inredningsstil vid år 1820-40. Namnet uppkallat efter och två skämtfigurer Biedermann och Bummelmeijer.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar senempire stol stolar
-
3176 Barstolar
ett par, Eero Arnio för Artek, "Rocket". Höjd: 75 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:08 -
3175 Barstolar
ett par, Eero Arnio för Artek, "Rocket". Höjd: 75 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:08 -
5062 Bellmanstol
omkring 1800, Signerad NAS
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:54
-
5147 Clubfåtöljer
Chesterfield modell, klädd i brunt skinn. Bredd: 9..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:10 -
5394 Emmafåtöljer
ett par, 1890-tal
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:15 -
4169 Fåtölj
+ pall, Ekornes, skinn
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:03